Klempířství

Provádíme veškerou výrobu a montáž stavebních klempířských prvků. (háky, žlaby, úžlabí, zďové lemování, štítové lemování. falcované krytiny, parapety, svody, opláštění komínů atd.) Vyrábíme různé profily a výrobky z uvedených materiálů a atypické profily dle přání zákazníka.

 

MĚĎ (Cu)

Měď je nejdražší materiál, ze kterého se vyrábí klempířské výrobky a prvky. Nespornou výhodou je vysoká odolnost, měď nerezne. Prvky z mědi jsou prakticky nesmrtelné a nepotřebují žádné další ošetřování. Po čase se pouze změní jejich barva na modrozelený odstín.

 

TITANZINEK (Ti-Zn)

Titanzinek je také velice odolný materiál, který nekoroduje. Navíc nemění odstín jako měď. Výhodou je také nižší cena oproti mědi. Prvky z titanzinku mají životnost okolo 100 let a nepotřebují žádné ošetřování. Titanzinkové plechy a okapy nelákají zloděje jako měděné.

 

POZINK (Fe-Zn)

Pozinkovaný plech je nejlevnější varianta pro klempířské prvky. Nevýhodou je omezená životnost. Plechy a okapy je nutné pravidelně natírat v intervalu 2-5 let. Velkou výhodu je finanční nenáročnost.

 

BARVENÝ PLECH

KJG,Lindab Barevný, žárově pozinkovaný a poplastovaný materiál. Kompletní systém. Možnost více odstínů, cenově pohybující se pod úrovní mědi. Nelze letovat tudíž atypické detaily špatně řešitelné.